Książki, poradniki, ebooki, audiobooki -
555 zagadek o Górach Świętokrzyskich

header_top2.png

Promocja tygodnia

50% taniej na książki informatyczne !
Co tydzień inna książka.

Promocja tygodnia o 50%

Taniej na książki klasy business !
Co tydzień inna książka.

Promocja tygodnia 50%

Taniej na książki "Sztuka życia" !
Co tydzień inna książka.

Promocja tygodnia - 50%

Taniej na książki z serii Poradniki !
Co tydzień inna książka.

Jesteś tutaj:

Przewodniki górskie

555 zagadek o Górach Świętokrzyskich

be5zgsGóry Świętokrzyskie od wieków przyciągają miłośników wszelkich osobliwości. Każdy znajdzie tu coś pasjonującego, od najstarszych na świecie tropów czworonogów, które w Zachełmiu jako pierwsze wyszły na ląd stały, i najsłynniejszego polskiego drzewa, jakim jest dąb „Bartek”, przez głośne wydarzenia historyczne, intrygujące dzieje przemysłu, motywy literackie, tradycje folklorystyczne, świat legend i tajemnice relikwii Drzewa Krzyża Świętego, aż po wyzwalające moc uczuć patriotycznych miejsca pamięci narodowej i zapewniające atrakcyjny wypoczynek kompleksy turystyczne.

Góry Świętokrzyskie to zarówno wyjątkowe przeżycia, jak i szeroka oferta rozrywkowa czy edukacyjna. Odwiedzających ten region z pewnością zaskoczy bogactwo atrakcji, na każdym kroku czekają ich ekscytujące przygody, odprężający relaks i spore zasoby wiedzy. Celem tej książki jest ułatwić poruszanie się w tym labiryncie wrażeń; przywołać motywy niby już znane, ale wymagające ugruntowania i uporządkowania. Przede wszystkim jednak pokazać, że w Górach Świętokrzyskich jest jeszcze wiele do odkrycia.

 

Cezary Jastrzębski, urodzony w 1960 roku, doktor historii, regionalista i popularyzator regionu świętokrzyskiego. Autor przeszło 100 prac naukowych i ponad 100 przewodników, folderów i scenariuszy filmowych. Twórca ponad 800 audycji z cyklu Moc historii emitowanych w Radiu Kielce, prowadzący w programie Na tropach historii w TVP Kielce. Wygłosił prawie 200 prelekcji dla różnych odbiorców, poprowadził kilkadziesiąt objazdów naukowych i szkoleniowych. Autor opracowań eksperckich i wdrożeniowych dotyczących dziedzictwa kulturowego i turystyki w regionie świętokrzyskim. Ma na koncie między innymi prace: Podróż po przeżycie. Wyprawy krajoznawcze w widłach Wisły i Pilicy w okresie międzypowstaniowym (1832 – 1862) (2010), Przyroda Gór Świętokrzyskich (2012), Bitwa pod Małogoszczem 1863 (2013), W duchu krajoznawstwa. Tradycje zwiedzania regionu w widłach Wisły i Pilicy do roku 1809 (2017), Skarby Ziemi Świętokrzyskiej (2019), Kopiec Czartoryskiego na Świętym Krzyżu (2021), Skasowane klasztory w widłach Wisły i Pilicy w relacjach prasowych i wspomnieniach. Antologia. T. 1. 1705 – 1863 (2021), Kanon krajoznawczy województwa świętokrzyskiego (2023).

 

Kup teraz

Promocje eBooki

Codziennie promocja
innej książki !

Kursy video IT

Kursy video z serii IT

Biznes IT

Książka z serii Biznes IT

Poradniki

Książka z serii
Poradniki, Przewodniki

Podróże

Książka z serii
Podróże, Przewodniki

Psychologia

Książka z serii
Psychologia i filozofia,
Rozwój duchowy

O zdrowiu

Depresja niewidzialny wróg

Depresja niewidzialny wróg

Powstało już wiele poradników na temat depresji, ale mało który w przystępny sposób mówi o tym jak można pomóc rodzinie, przyjaciołom i znajomym. Często zapomina się, że nie tylko osoba...

Więcej w : Ciało i duch

Czytaj więcej...

Biznes i kariera

Analiza FMEA procesu

Analiza FMEA procesu

Jak powinno wyglądać zarządzanie jakością i analiza FMEA procesu w praktyce? Kawa na ławę, bez lania wody. Specjaliści od zarządzania jakością stale szukają nowych sposobów, jak doskonalić jakość wyrobów, minimalizować ryzyko...

Więcej w : Własna firma

Czytaj więcej...
Designed by :