Docker
Docker. Niezawodne kontenery produkcyjne. Praktyczne zastosowania. Wydanie III
- Szczegóły
- Kategoria: Docker
Docker radykalnie zmienił proces wdrażania oprogramowania. Obrazy i kontenery Dockera ułatwiają zarządzanie zależnościami, co uprościło testowanie, wdrażanie i skalowanie aplikacji. Technologia ta intensywnie się rozwija, wciąż zmieniają się dostępne narzędzia i zalecane praktyki. To wszystko sprawia, że dogłębne zrozumienie działania współczesnego Dockera nie jest trywialnym zadaniem.
Dowiedz się, jak budować nowoczesne, niezawodne systemy rozproszone o wysokiej dostępności.
Mihai Todor, TLCP
To gruntownie zaktualizowane i uzupełnione wydanie praktycznego przewodnika po wdrażaniu i testowaniu kontenerów Dockera. Przedstawia proces przygotowania pakietu aplikacji ze wszystkimi ich zależnościami, a także jego testowania, wdrażania, skalowania i utrzymywania w środowiskach produkcyjnych.
Laboratorium cyberbezpieczeństwa w Dockerze. Zrób to sam
- Szczegóły
- Kategoria: Docker
Izolacja procesów i środowisk to dziś jeden z najważniejszych mechanizmów zapewniania bezpieczeństwa systemów IT. Dzięki temu możemy nie tylko bezpiecznie uruchamiać niezaufane zasoby, ale przede wszystkim przeprowadzać testy penetracyjne i badać złośliwe oprogramowanie bez ryzyka, że zainfekuje ono natywne środowisko.
Jedną z najwyższych form izolacji jest konteneryzacja - użytkownik ma wówczas praktycznie całkowitą kontrolę na relacją pomiędzy kontenerem a systemem operacyjnym hosta.
W ostatnich latach na lidera konteneryzacji wyrosło środowisko uruchomieniowe Docker. Dzięki funkcjonalności, wygodnej obsłudze i szerokiej kompatybilności z różnymi systemami operacyjnymi stanowi on dziś techniczny standard.
Kubernetes i Docker w środowisku produkcyjnym przedsiębiorstwa. Konteneryzacja i skalowanie aplikacji oraz jej integracja z systemami korporacyjnymi
- Szczegóły
- Kategoria: Docker
Technologie Kubernetes i Docker szybko zdobyły zaufanie dużych firm i dziś są standardową infrastrukturą pozwalającą na tworzenie, testowanie i uruchamianie aplikacji. W porównaniu z wcześniej stosowanymi rozwiązaniami wymagają jednak zupełnie innego podejścia do budowy i wdrażania oprogramowania. Oznacza to, że jeśli korporacja chce w pełni skorzystać z potencjału Kubernetesa i Dockera, musi znaleźć osoby dysponujące wiedzą i umiejętnościami pozwalającymi na zintegrowanie klastrów Kubernetes z istniejącymi systemami organizacji.
To książka przeznaczona dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności potrzebne do pracy z klastrami. Omówiono tu podstawy dotyczące konteneryzacji, Dockera i Kubernetesa, jednak więcej miejsca poświęcono bardziej zaawansowanym zagadnieniom, między innymi integracji kontenera z platformą chmury czy integracji z takimi narzędziami jak MetalLB, ExternalDNS i OpenID Connect (OICD).
Nauka Dockera w miesiąc
- Szczegóły
- Kategoria: Docker
U podstaw sukcesu Dockera leżał bardzo prosty pomysł: spakowanie aplikacji w lekkim, łatwym do zainstalowania kontenerze. Nagle się okazało, że można zarządzać aplikacjami bez budowania złożonej infrastruktury. Kontenery są niezależne od platformy i wszechstronne. Upraszczają opracowanie, testowanie, wdrażanie i skalowanie aplikacji, a także ułatwiają automatyzację przepływu pracy i ciągły rozwój aplikacji.
Docker jest przy tym rozwiązaniem bezpłatnym, o otwartych źródłach. Coraz większa liczba użytkowników, programistów i administratorów przekonuje się do tej technologii, co sprawia, że lawinowo rośnie liczba wdrożeń. Dziś Dockera po prostu trzeba znać!
Ta książka składa się z ponad dwudziestu krótkich, praktycznych lekcji, w ramach których przedstawiono najważniejsze koncepcje związane ze stosowaniem Dockera.
Docker dla programistów. Rozwijanie aplikacji i narzędzia ciągłego dostarczania DevOps
- Szczegóły
- Kategoria: Docker
Docker zyskuje coraz większe uznanie programistów. Dzięki swojej niezależności od platformy kontenery pozwalają na uruchamianie kodu w różnych środowiskach, zarówno w centrach danych, jak i w chmurze. Zastosowanie kontenerów bardzo upraszcza opracowanie, testowanie, wdrażanie i skalowanie aplikacji. Pozwala też na automatyzację przepływu pracy i stałe doskonalenie aplikacji. Aby skorzystać ze wszystkich tych zalet, architekci, projektanci i programiści muszą wszechstronnie i głęboko poznać wiele różnych aspektów zarządzania środowiskiem kontenerowym.
Oto wyczerpujące omówienie wszystkich zagadnień niezbędnych do tworzenia i rozwijania aplikacji w Dockerze. W książce zaprezentowano różne metody wdrażania i uruchamiania kontenerów, pokazano również, jak wykorzystuje się je w środowisku produkcyjnym. Wskazano właściwe techniki używania narzędzi Jenkins, Kubernetes i Spinnaker.