Książki, poradniki, ebooki, audiobooki -
Inne - podręczniki

header_top2.png

Promocja tygodnia

50% taniej na książki informatyczne !
Co tydzień inna książka.

Promocja tygodnia o 50%

Taniej na książki klasy business !
Co tydzień inna książka.

Promocja tygodnia 50%

Taniej na książki "Sztuka życia" !
Co tydzień inna książka.

Promocja tygodnia - 50%

Taniej na książki z serii Poradniki !
Co tydzień inna książka.

Jesteś tutaj:

Książki informatyczne

Inne - podręczniki

Matematyczne łamańce. Wydanie II. Jeszcze więcej zagadek logicznych

matla2Matematyka jest fajna. Logiczna. I dostarcza naprawdę świetnej rozrywki

Dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, operacje na wielkich liczbach, ciągi arytmetyczne, zadania z treścią... Brzmi jak stresująca lekcja matematyki, na której, wywołany do tablicy, stoisz bezradnie, a zdenerwowana nauczycielka pyta złośliwie*: "No, czego nie rozumiesz?".

W końcu odsyła Cię do ławki i każe zrobić jeszcze 100 zadań ze zbioru, bo może wtedy wreszcie coś pojmiesz. Jednak zagadka logiczna to już coś zupełnie innego, prawda? Jeśli ma się przed sobą pięć liczb, na przykład 7, 9, 10, 18, 25, i trzeba wydedukować, która z nich nie pasuje do pozostałych, to głowa zaczyna pracować, umysł kombinować i robi się ciekawie.

Czytaj więcej...

Wstęp do matematyki dyskretnej, równań i nierówności różniczkowo-funkcyjnych, geometrii trójwymiarowej i funkcji wielu zmiennych. Zadania dla studentów i kandydatów na studia

wsdomaTen obszerny zbiór zadań, skierowany do osób o różnym stopniu zaawansowania, może być przydatny zarówno dla uczniów i kandydatów na studia, jak i dla studentów pierwszych lat kierunków technicznych. Tym razem Michał Kremzer - matematyk i twórca ponad 450 publikacji, w tym Artykułu Roku 2006 - wziął na tapet matematykę dyskretną, równania i nierówności różniczkowo-funkcyjne, a także geometrię trójwymiarową.

Podobnie jak we wcześniejszej pozycji tego autora, Wstępie do analizy matematycznej, algebry i równań różniczkowych. Zadania dla studentów i kandydatów na studia, i tu mamy do czynienia ze starannie opracowanym zbiorem zróżnicowanych zadań, pomyślanym tak, aby możliwie jak najbardziej zainteresować odbiorcę, a jednocześnie pozwalającym mu w przystępny sposób i od strony praktycznej zapoznać się z najważniejszymi zagadnieniami matematycznymi.

Czytaj więcej...

Wizualizacja danych. Pulpity nawigacyjne i raporty w Excelu

wizdanDziś nawet małe firmy mają niespotykany wcześniej dostęp do dużych ilości danych. Osoby zarządzające przedsiębiorstwem mogą z nich korzystać przy podejmowaniu decyzji biznesowych, w tym celu jednak konieczne jest przetworzenie surowych danych. Tym właśnie zajmuje się analityka biznesowa, a jednym z najpopularniejszych programów stosowanych w tej dziedzinie jest MS Excel. Od jakiegoś czasu oprogramowanie to zawiera wyspecjalizowane funkcje i narzędzia, dzięki którym analizę i wizualizację danych można wykonać bez potrzeby sięgania po inne aplikacje.

Lektura tej książki nauczy Cię myśleć o danych inaczej niż dotychczas. Przekonasz się, że to nie tylko wypełnione kolumny i wiersze. Nie poprzestaniesz na prostej pracy z danymi, a nauczysz się je układać w historie obfitujące w cenne wnioski. Dowiesz się, jak sobie radzić z wartościami, które wyraźnie odstają od innych, i nauczysz się odpowiedniego grupowania danych.

Czytaj więcej...

Podstawy matematyki w data science. Algebra liniowa, rachunek prawdopodobieństwa i statystyka

pomadsRosnąca dostępność danych sprawiła, że data science i uczenie maszynowe są powszechnie używane do przeróżnych celów. Równocześnie wiele osób pomija analizy matematyczne przed rozpoczęciem przetwarzania danych. A to wiąże się z ryzykiem popełnienia istotnych błędów już na etapie projektowania danego systemu. Dopiero dogłębne zrozumienie niektórych koncepcji matematycznych i umiejętność ich praktycznego zastosowania sprawia, że kandydat na analityka danych ma szansę osiągnąć poziom profesjonalisty.

To książka przeznaczona dla osób, które chcą dobrze zrozumieć matematyczne podstawy nauki o danych i nauczyć się stosowania niektórych koncepcji w praktyce. Wyjaśniono tu takie zagadnienia jak rachunek różniczkowy i całkowy, rachunek prawdopodobieństwa, algebra liniowa i statystyka, pokazano także, w jaki sposób posługiwać się nimi w regresji liniowej, regresji logistycznej i w tworzeniu sieci neuronowych.

Czytaj więcej...

Wstęp do analizy matematycznej, algebry i równań różniczkowych. Zadania dla studentów i kandydatów na studia

zadstuZbiór zadań inny niż wszystkie!

Matematyka jest nudna?
Zadania matematyczne to koszmar?
Myślisz, że nigdy się tego nie nauczysz?

Przekonaj się, że nie musi tak być!

Tym, co system edukacji wpoił nam chyba najskuteczniej, jest niechęć do matematyki i niesłuszne przekonanie, że to trudna, nudna i do niczego niepotrzebna dziedzina. Zmiana tego nastawienia nie należy do prostych wyzwań - jak się jednak okazuje, nie jest sprawą beznadziejną. Potrzeba tylko odrobiny praktyki, odpowiedniej metody i... właściwej książki.

 

Czytaj więcej...

Promocje eBooki

Codziennie promocja
innej książki !

Kursy video IT

Kursy video z serii IT

Biznes IT

Książka z serii Biznes IT

Programowanie

Książka z serii
Programowanie

Webmasterstwo

Wybrane książki z serii
Webmasterstwo

Grafika

Książka z serii
Grafika komputerowa

O zdrowiu

Leczyć czy wyleczyć?

Leczyć czy wyleczyć?

W jaki sposób skutecznie wspomóc organizm w walce z chorobami uznanymi za nieuleczalne. Kontynuacja przekazywania sprawdzonej wiedzy o alternatywnych sposobach leczenia. To co jest wyjątkowe w tej książce, to fakt, że...

Więcej w : Zdrowe odżywianie

Czytaj więcej...

Biznes i kariera

Psy sprzedaży

Psy sprzedaży

Gdy byłem dzieckiem, mówiono mi, że jeżeli chcę być zamożny, muszę się nauczyć, jak pracować z ludźmi i jak sprzedawać. Wraz z umiejętnością sprzedawania możesz także posiąść zdolność do generowania...

Więcej w : E-biznes

Czytaj więcej...
Designed by :