Delphi
Programowanie w języku Delphi
- Szczegóły
- Kategoria: Delphi
Poznaj najlepsze techniki pisania kodu w Delphi!
Klasy generyczne, metody anonimowe i atrybuty - nowe funkcjonalności języka Delphi.
Testy jednostkowe, poprawianie jakości kodu i wykorzystanie platformy izolacyjnej.
Wstrzykiwanie zależności a tworzenie czytelnego, luźno sprzężonego i łatwego do testowania kodu.
Wbrew pozorom na świecie pracuje bardzo wielu programistów posługujących się językiem Delphi. Sęk w tym, że większość z nich nie ma pojęcia o niezwykłych i użytecznych funkcjonalnościach dostępnych w nowszych wersjach tego języka oraz nie umie zastosować tych narzędzi we własnej pracy.
Jeśli czujesz, że i Ty zaliczasz się do tego grona, a brak umiejętności sprawia, że nie możesz rozwinąć skrzydeł, ta książka jest dla Ciebie. Są w niej opisane niezwykle przydatne narzędzia oraz sytuacje, w których te narzędzia sprawdzają się szczególnie dobrze, a także kilka ogólnie dostępnych platform.
Algorytmy i struktury danych z przykładami w Delphi
- Szczegóły
- Kategoria: Delphi
Książka przeznaczona jest dla szerokiego kręgu programistów, szczególnie tych tworzących swe aplikacje za pomocą Delphi. Znajdziesz w niej wiele interesującego materiału związanego z podstawowymi strukturami danych i powszechnie stosowanymi algorytmami. Autor, ceniony programista, wzbogaca prezentowany materiał wieloma ciekawymi spostrzeżeniami, prezentując przy okazji niektóre mniej znane, lecz użyteczne mechanizmy i reprezentacje danych. W kolejnych rozdziałach możesz zapoznasz się między innymi z następującymi zagadnieniami:
- analiza złożoności algorytmów,
- implementacja list, kolejek i stosów,
- tablice nieortogonalne, ich reprezentacje i algorytmy przetwarzania,
- rekurencja, jej zastosowanie i zapobieganie nieuzasadnionemu użyciu,
- różnorodne odmiany drzew i ich zastosowanie do celów sortowania, wyszukiwania i analizy minimaksowej,
- popularne algorytmy sortowania i analiza ich przydatności w konkretnych przypadkach,
- kodowanie mieszające i jego zastosowanie do zarządzania tablicami rozproszonymi,
- algorytmy grafowe: problemy najkrótszej ścieżki, minimalnego drzewa rozpinającego i maksymalnego przepływu,
- realizacja algorytmów z wykorzystaniem paradygmatów programowania zorientowanego obiektowo.
Metody numeryczne w Delphi 4
- Szczegóły
- Kategoria: Delphi
W książce przedstawiono szereg najpopularniejszych algorytmów metod numerycznych oraz ich implementacje w języku Object Pascal, stanowiącym podstawę zintegrowanego środowiska programowania Delphi dla Windows95/98/NT. Każda z prezentowanych metod została dokładnie opisana i zilustrowana przykładowym programem, co umożliwia Czytelnikowi dogłębne prześledzenie zamieszczonych konstrukcji, jak również wprowadzanie własnych udoskonaleń. Książka może być pomocna dla studentów, pracowników naukowych i programistów, którzy w codziennej praktyce stykają się z koniecznością rozwiązywania zagadnień obliczeniowych. Na dołączonej do książki dyskietce zamieszczono kody źródłowe wszystkich omawianych programów i bibliotek.
Delphi 5. Vademecum profesjonalisty (suplement)
- Szczegóły
- Kategoria: Delphi
Książka jest adresowana do szerokiego grona programistów tworzących aplikacje przy użyciu Delphi 5. Stanowi ona suplement do monografii "Delphi 4. Vademecum profesjonalisty", traktując o nowościach Delphi 5 w zakresie środowiska IDE, bibliotek RTL i VCL, obsługi baz danych oraz tworzenia aplikacji internetowych. Zawiera również opis kilku zagadnień, na które w "Delphi 4. Vademecum profesjonalisty" zabrakło po prostu miejsca - głównie technologii CORBA i jej implementacji w Delphi 5 oraz wielu istotnych aspektów technologii ActiveX, włączając w to jej zastosowania bazodanowe w postaci mechanizmów ADO (Active Data Objects).
InterBase dla "delfinów"
- Szczegóły
- Kategoria: Delphi
Książka niniejsza przeznaczona jest dla osób programujących w Delphi, a jej założeniem jest przedstawienie czytelnikowi sposobów na łatwe tworzenie aplikacji za pomocą bazy danych Interbase. W książce nie znajdzie czytelnik omówienia języka SQL jako takiego -- autor skoncentrował się na następujących zagadnieniach:
- typy danych - omówione zostały typy danych w Interbase oraz ich odpowiedniki w Delphi;
- obiekty bazy danych - generatory, tabele, indeksy itp. Wyjaśniono zastosowanie tych elementów oraz przedstawiono sposoby ich wykorzystania w praktyce;
- tworzenie funkcji użytkownika (UDF) w Delphi - sposoby rozszerzania możliwości serwera przez dodatkowe, samodzielne zaprojektowane funkcje o wszechstronnym zastosowaniu;
- wykorzystanie komponentów IBX w dostępie do systemu Interbase - omówienie rodzimej biblioteki dostępu do bazy danych, pozwalających na pełne wykorzystanie możliwości serwera;
- zarządzanie serwerem bazy danych za pomocą IBX - jak zarządzać użytkownikami korzystając z Delphi, tworzyć kopie zapasowe i inne.