Książki, poradniki, ebooki, audiobooki -
Windows Server 2022. Instalacja i konfiguracja

header_top2.png

Promocja tygodnia

50% taniej na książki informatyczne !
Co tydzień inna książka.

Promocja tygodnia o 50%

Taniej na książki klasy business !
Co tydzień inna książka.

Promocja tygodnia 50%

Taniej na książki "Sztuka życia" !
Co tydzień inna książka.

Promocja tygodnia - 50%

Taniej na książki z serii Poradniki !
Co tydzień inna książka.

Jesteś tutaj:

Książki informatyczne

Windows Server

Windows Server 2022. Instalacja i konfiguracja

mws22iMicrosoft Server 2022. Instalacja i konfiguracja to obszerny podręcznik, który krok po kroku przeprowadza przez procesy związane z uruchamianiem serwerowej wersji systemu Windows. Pokazuje, w jaki sposób skonfigurować najważniejsze usługi, z zaawansowaną konfiguracją Active Directory na czele, i zainicjować pracę między innymi serwerów: DNS, DHCP, ISS, FTP, NTP i serwerów plików. Przedstawia także najlepsze praktyki w zakresie konfiguracji usług kopii zapasowej, Windows Admin Center czy klastra awaryjnego. Każdy scenariusz został opisany w dwóch wariantach: z użyciem wiersza poleceń i z wykorzystaniem interfejsu graficznego.

W książce omówiono również nowsze technologie towarzyszące windowsowym serwerom, jak SQL, Docker, Windows Subsystem for Linux (WSL) czy PowerShell - słowem, wszystko, czego może potrzebować administrator, by rozpocząć pracę z systemem Windows Server 2022.

Procedury zostały przedstawione w kolejności chronologicznej, tak aby po zakończeniu procesu otrzymać kompletną, redundantną i bezpieczną infrastrukturę, składającą się z serwerów o różnych zastosowaniach. To pozycja skierowana do doświadczonych administratorów, którzy znają architekturę systemu, używane w nim protokoły i zasady routingu.

Dzięki książce:

  • poznasz krok po kroku system Windows Server 2022,
  • uruchomisz i skonfigurujesz kluczowe usługi i serwery,
  • skonfigurujesz i zabezpieczysz domenę Active Directory,
  • poznasz szereg usług dodatkowych, jak Docker, WSL i inne.

 

Adam Nogły - znany także jako [zicherka], urodził się i wychował w Rybniku, rocznik 1978. Informatyką interesuje się od piętnastego roku życia, od zawsze są to zagadnienia związane z sieciami i serwerami. Uzyskał tytuł inżyniera, a następnie magistra informatyki o specjalności w zakresie sieci w Wyższej Szkole Handlowo-Ekonomicznej w Łodzi. Od kilku lat prowadzi stronę internetową it.zicher.net, na której opisuje procesy instalacji i konfiguracji różnych systemów operacyjnych, głównie serwerowych. Od około dwudziestu lat związany z fotografią lotniczą (spotting). Od kilkunastu lat członek stowarzyszenia EPKT Spotters i screener w największym portalu z galerią fotografii lotniczej (lotnictwo.net.pl). Jego zdjęcia znalazły się w szwedzkiej książce o samolocie Saab Viggen. Ostatnie kilka lat to powrót do jazdy na rowerze; jego wybór padł na gravela, na którym odkrywa zakątki Śląska. Nie boi się smaru, potu i obtartych rąk także wtedy, gdy naprawia samochody w zaciszu własnego garażu. Relaksuje się, słuchając ciężkich brzmień w stylu symphonic (black) metal i industrial metal; nie gardzi kapelami grającymi comedy rock.

 

Kup teraz

Pobierz darmowy fragmentpdf icon2Rozmiar: 3,5 MB

Promocje eBooki

Codziennie promocja
innej książki !

Kursy video IT

Kursy video z serii IT

Biznes IT

Książka z serii Biznes IT

Programowanie

Książka z serii
Programowanie

Webmasterstwo

Wybrane książki z serii
Webmasterstwo

Grafika

Książka z serii
Grafika komputerowa

O zdrowiu

Ajurweda w praktyce. Jak współ…

Ajurweda w praktyce. Jak współcześnie stosować starożytną sztukę leczenia

Moc ajurwedy w Twoich rękach! Najważniejsze koncepcje ajurwedy i ich aspekty praktyczne, czyli po co nam ta wiedza.Diagnozowanie chorób, czyli jak dowiedzieć się, co naprawdę dzieje się z duszą i ciałem.Leczenie...

Więcej w : Ciało i duch

Czytaj więcej...

Biznes i kariera

Sztuka zdobywania pieniędzy

Sztuka zdobywania pieniędzy

Poznaj sekrety zdobywania pieniędzy jednego z pierwszych amerykańskich milionerów. Ponadczasowe i niezwykle prawdziwe. Masz niepowtarzalną okazję, aby zdobyć prawdziwy przewodnik, który pokaże Ci jak w wyjątkowo prosty sposób stać się człowiekiem...

Więcej w : Edukacja finansowa

Czytaj więcej...
Designed by :